kołki do styropianu

Głównym błędem, popełnianym przez ludzie zajmujący się robieniem systemów dociepleniowych jest niedbały montaż kołków do styropianu. Bardzo ważną regułą jest żeby kołki do styropianu nabijać tak, aby ich talerzyki nie wystawały poza lico muru. Co więcej talerzyki kołków do styropianu, nie powinny również być zbyt głęboko wkręcone. W przeciwnym razie kołki do styropianu mogą się odbić na elewacji. Istotny jest również rodzaj kołków do styropianu termoizolacji. Jeżeli stosowana jest wełna mineralna wtedy trzeba zastosować kołki do styropianu z metalowym trzpieniem. Za to w przypadku styropianu można użyć zarówno kołków do styropianu z trzpieniem z metalu, jak również plastikowym.

kołki do styropianu

Zanim rozpocznie się montaż płytstyropianowych mocowanych do ścin budynku z użyciem kołków do styropianutrzeba zamocować listwy startowe. Ułatwiają one zainicjowanie prac ociepleniowych na takim samym poziomie wzdłuż całego obwodu budynku. Co więcej kapinos wytłoczony na listwie ogranicza tworzenie się zacieków na fundamentowej części elewacji. Startowa listwa zapobiega przez wszelkimi uszkodzeniami dolnej części elewacji. Kolejnym etapem jest zatopienie siatki z włókna szklanego. Ochrania ona płyty styropianowe, które przymocowują do budynku specjalistyczne kołki do styropianu, przed mechanicznymi uszkodzeniami. W połaczeniu z zaprawą klejową tworzy mocny a także trwały podkład pod tynk. Siatka musi być podłożona pod styropian scalony z murem budynku kołkami do styropianu. Tworzy on pierwszą powłokę od dołu oraz powinna znajdować się pomiędzy startową listwą a płytą styropianową.

W budownictwie a także dla wszystkich wykonujących elewacje oraz system docieplenia budynków istnieje kilka głównych zasad, na które trzeba zwrócić uwagę przy montowaniakołków do styropianu. Główną zasadą jest, że kołki do styropianu trzeba wmontować po stwardnieniu zaprawy klejącej izolacji. Kolejną niezmiernie istotną sprawą jest, aby dziury robić zawsze o dziesięć milimetrów głębsze niż głębokość osadzenia kołków do styropianu. Natomiast robienie dziur należy robić prostopadle w stosunku do płaszczyzny przyklejonych płyt styropianowych.